فروشگاه اینترنتی ای خرید
02188929314
قفل هوشمند چیست | قفل هوشمند درب | ویژگی های قفل هوشمند | امنیت قفل هوسمند | نگرانی درباره قفل هوشمند | فروشگاه اینترنتی ای خرید

اهمیت استفاده از قفل هوشمند

اهمیت استفاده از قفل هوشمند

قفل هوشمند چیست | قفل هوشمند درب | ویژگی های قفل هوشمند | امنیت قفل هوسمند | نگرانی درباره قفل هوشمند |

قفل هوشمند چیست

یکی از بدیهی ترین پیشرفت های تکنولوژی در عصر دیجیتال، ارائه قفل هوشمند می باشد. قفل هوشمند تجربه جدیدی در زمینه امنیت منزل را برای شما به ارمغان خواهد آورد. با استفاده از آن می توانید امکان ورود و خروج افراد به منزلتان را کنترل کرده و قفل یا باز کردن قفل درب منزلتان را توسط تلفن هوشمند در هر مکانی کنترل کنید. در این مقاله قصد داریم اهمیت استفاده از قفل هوشمند را برای شما بیان کنیم.

قفل هوشمند چیست قفل هوشمند چیست, قفل هوشمند درب, ویژگی های قفل هوشمند, امنیت قفل هوشمند, نگرانی درباره قفل هوشمند

ویژگی های منحصر به فرد قفل هوشمند

قفل هوشمند فراتر از یک وسیله خانگی هوشمند می باشد. قفل هوشمند لیست کاملی از ویژگی ها و قابلیت هایی را که هیچ قفل معمولی نمی تواند با آن هماهنگ باشد برای شما فراهم می آورد. در هنگام بررسی گزینه های قفل هوشمند باید حتما این نکته را در نظر داشته باشید که که فناوری به کار رفته در آن از نوع وای فای است یا بلوتوث. در صورتیکه یک قفل هوشمند با قابلیت بلوتوث را انتخاب کنید، از ویژگی های منحصر به فرد این قفل ها که همان کنترل از راه دور است، بی بهره خواهید ماند. بنابراین بهتر است یک قفل هوشمند با قابلیت وای فای و بلوتوث به صورت ترکیبی را انتخاب کنید تا از قابلیت های آن برخوردار شوید.نگرانی درباره قفل هوشمند

اتصال وای فای: به شما امکان می دهد تا زمان ورود به سیستم و خروج از آن را به صورت واقعی مشاهده کنید. با این ویژگی همواره می دانید چه کسی به خانه شما آمده و چه موقع منزلتان را ترک کرده است.

اتصال بلوتوث: با متصل شدن به بلوتوث تلفن همراه شما به محض نزدیک شدن به منزل شما را شناسایی کرده و درب برایتان باز می گردد.

قفل هوشمند چیست قفل هوشمند چیست, قفل هوشمند درب, ویژگی های قفل هوشمند, امنیت قفل هوشمند, نگرانی درباره قفل هوشمند

گزینه های سفارشی بدون نیاز به کلید: با استفاده از قفل هوشمند در هنگام ورود به منزل، چندین گزینه را می توانید بدون نیاز به کلید کنترل کنید که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاه کرد:

  • باز کردن قفل در مجاورت تلفن هوشمند
  • باز کردن قفل از راه دور با تلفن هوشمند
  • اختصاص شماره کد های سفارشی برای هر کسی که نیاز به ورود به منزل شما را دارد
  • امکان استفاده از فرمان صوتی و تشخیص لمس یا اثر انگشت برای باز کردن قفل درب

کنترل دسترسی: با استفاده از قفل هوشمند برای ورود میهمانان، خدمات نظافت منزل، خدمات تعمیر و یا هر یک از اعضای خانواده خود می توانید کد ورود ایجاد کنید. همچنین برای دسترسی به هر کد ورودی محدودیت هایی را تعیین کنید. محدودیت ها می تواند شامل روزهای هفته و ساعات مشخص باشد تا اطمینان حاصل شود که دارندگان کد فقط در مواقع مشخص شده، امکان ورود به منزل شما را خواهند داشت.

قفل خودکار: گزینه های قفل خودکار به شما امکان می دهد قفل هوشمند خود را تنظیم کنید تا در صورت باز بودن در برای مدت مشخص، به طور خودکار درب منزل قفل گردد. عملکرد دیگر قفل خودکار به گونه ای است که اگر قفل هوشمند مکان تلفن همراه شما را در محیطی خارج از منزل تشخیص دهد، درب منزل شما را به صورت خودکار قفل خواهد کرد.

امنیت: در صورتی که شخصی سعی در ورود به سیستم را داشته یا با قفل هوشمند دستکاری کند، هشدارهایی را در تلفن همراه خود دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید قفل هوشمند را به گونه ای تنظیم کنید تا در صورت بروز چنین اتفاقی، به طور خودکار به پلیس یا یک سرویس امنیتی خانگی اطلاع دهد.

قفل هوشمند چیست قفل هوشمند چیست, قفل هوشمند درب, ویژگی های قفل هوشمند, امنیت قفل هوشمند, نگرانی درباره قفل هوشمند

همگام سازی: همگام سازی قفل هوشمند با سایر وسایل الکترونیکی منزل نیز امکان پذیر می باشد. به این ترتیب در هنگام قفل درب منزل می توانید، سایر دستگاه های خانگی هوشمند را فعال کنید. به عنوان مثال چراغ های هوشمند خود را تنظیم کنید تا هنگام قفل درب، روشن شوند.

برای امنیت بیشتر قفل هوشمند خود را با دکمه دوربین های امنیتی منزل و یا هر دوربین داخل ساختمان همگام کنید و ورود و خروج هر شخصی که به منزل شما دسترسی دارد را مشاهد و کنترل کنید.نگرانی درباره قفل هوشمند

ادغام قفل های هوشمند با سیستم امنیتی منزل شما می تواند ارتباط بین همه دستگاه های شما را افزایش دهد. به این ترتیب یک سیستم اتوماسیون کاملاً یکپارچه منزل شما را از وقایع مشکوک آگاه می کند و شما را قادر می سازد به طور مداوم بر خانه خود نظارت داشته باشید.

نگرانی های رایج در مورد قفل های هوشمند

هنگامی که امنیت خانه و خانواده شما به میان می آید، طبیعی است که نگرانی هایی در مورد استفاده از یک قفل هوشمند داشته باشید. در اینجا به برخی از نگرانی های رایج در مورد قفل های هوشمند اشاره می کنیم:

آیا یک هکر می تواند از اتصال وای فای مورد استفاده در قفل هوشمند برای دسترسی به منزل استفاده کند؟

اطمینان از راه‌اندازی سیستم وای فای شما با استفاده از بهترین روشهای امنیتی، مهمترین نکته برای ایمن نگه داشتن کلیه وسایل خانگی هوشمند متصل شده به وای فای در برابر هکرها و دستکاری الکترونیکی می باشد. از جمله اقدامات ضروری برای افزایش امنیت وای فای، تعیین گذرواژه و استفاده از رمز عبور پیچیده برای اتصال به وای فای است. قفل هوشمند از طریق همان تنظیمات وای فای که در رایانه ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و سرویس پخش تلویزیون استفاده می کنید، به اینترنت دسترسی دارد. بنابراین تنظیم گزینه های امنیتی وای فای تا حد امکان ایمن ترین روش برای محافظت در برابر هکرها است.

قفل هوشمند درب

اگر اتصال اینترنت یا برق قطع گردد، چگونه می توانم وارد خانه خود شوم؟

بسیاری از مدل های قفل هوشمند دارای درگاه کلید سنتی نیز هستند که در صورت نیاز می توانید از آن به عنوان یک قفل استاندارد استفاده کنید. علاوه بر این، استفاده از اتصال بلوتوث در قفل هوشمند در هنگام قطع برق و یا اینترنت بسیار کاربردی می باشد.نگرانی درباره قفل هوشمند

در یک نتیجه گیری کلی:

قفل هوشمند در واقع بهترین سیستم امنیتی برای منزل شما به شمار می رود. قفل هوشمند یک دستگاه الکترونیکی هوشمند با قابلیت Wi-Fi یا بلوتوث است که امکان باز و بسته کردن درب با استفاده از سیگنال های ایمن ارسال شده از تلفن همراه هوشمند، رایانه و یا تبلت را برای کابران فراهم می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
حساب کاربری من
وبلاگ