فروشگاه اینترنتی ای خرید
02188929314
شبکه-بیسیم-wifi

اهمیت و کاربرد فناوری شبکه بی سیم (WiFi)

اهمیت شبکه بی سیم | کاربرد شبکه بی سیم | مزایای wifi | امنیت شبکه wifi | اهمیت و کاربرد فناوری شبکه بی سیم (WiFi) |

اهمیت شبکه بی سیم

امروزه اکثر رایانه ها و گوشی های همراه به تمام فن آوری های لازم برای برقراری اتصال بی سیم مجهز شده اند. شبکه بی سیم WiFi به دلیل در دسترس بودن و سهولت ادغام آنها با سایر شبکه ها و همچنین مقرون به صرفه بودن یکی از محبوب ترین تکنولوژی ها می باشد.امنیت شبکه wifi

شبکه بی سیم Wi-Fi  یکی از فن آوری های مهم شبکه رایانه ای است که این امکان را به کاربران می دهد تا بدون سیم به اینترنت متصل شوند. یک شبکه محلی بی سیم  از امواج رادیویی برای اتصال دستگاه هایی مانند لپ تاپ و تلفن های همراه به اینترنت و شبکه تجاری و داده های موجود در شبکه بی سیم استفاده می کند. وقتی به یک کانون وای فای در یک کافه، هتل، سالن فرودگاه یا مکان عمومی دیگر وصل می شوید، به شبکه بی سیم WiFi  آن مکان متصل می شوید.امنیت شبکه wifi

شبکه بی سیم Wi-Fi تا حدود 20 متر امکان اتصال بی سیم را فراهم می کند، همچنین به عنوان روترهای اینترنتی نیز شناخته می شود و شما برای اتصال به اینترنت دیگر نیازی به سیم و کابل ندارید.

اهمیت-و-کاربرد-فناوری-شبکه-بی-سیم-WiFi

مزایای استفاده از شبکه بی سیم WIFI

ارتباط: ماهیت بی سیم اینگونه شبکه ها به کاربران امکان می دهد از هر مکان مناسب در محیط شبکه اصلی، به منابع شبکه دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب هر تعداد رایانه در شبکه های بی سیم محلی به آسانی می توانند با شبکه اصلی ارتباط برقرار کنند.

قابل حمل بودن: با ظهور شبکه های بی سیم، کاربران می توانند حتی خارج از محیط کار به اینترنت دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال، بیشتر کافی شاپ های زنجیره ای، با کمترین هزینه و یا بدون هزینه، به مشتریان خود اینترنت بی سیم را ارائه می دهند.

بهره وری: کاربران متصل به یک شبکه بی سیم می توانند با حرکت از جایی به جای دیگر، نیز ارتباط مستقیم با شبکه دلخواه خود داشته باشند. این ویژگی شبکه بی سیم WiFi به خصوص برای انجام کارهای اداری و مدیریتی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد؛ زیرا کارمندان می توانند در هر موقعیتی به شبکه بی سیم WiFi متصل شوند و فعالیت های خود را به بهترین نحو انجام دهند.

کاربرانی که از LAN بی سیم استفاده می کنند می توانند بدون اینکه ارتباط خود را از دست بدهند، در محیط شرکت یا منزل جا به جا شوند و همچنان ارتباط خود را با شبکه بی سیم WiFi حفظ کنند.

در یک جلسه تیمی یا کنفرانس های کوچک با استفاده از شبکه بی سیم WiFi، به اشتراک گذاری اسناد و برنامه های موجود در شبکه برای دیگران کاربران امکان پذیر می باشد. به طور مشابه، با استفاده از فناوری Voice over Wireless LAN، استفاده از قابلیت های رومینگ نیز در ارتباطات صوتی فراهم آمده است.

مزایای استفاده از شبکه بی سیم WIFI

هزینه و امنیت شبکه بی سیم

گسترش: از طرف دیگر، در شبکه های سیم دار هزینه اضافی و پیچیدگی کابل های فیزیکی سبب دشوار شدن ایجاد ارتباط در مکان های گوناگون می گردد. در حالیکه گسترش شبکه بی سیم WiFi بسیار آسان می باشد.مزایای wifi

در شبکه بی سیم WiFi می توانید بدون تلاش و هزینه لازم برای اجرای کابل ها و سیم ها کارمندان جدیدی را به شبکه اضافه کنید. بنابراین شرکت هایی که نیاز به اضافه کردن کارمندان جدید به شبکه و یا پیکربندی مجدد شبکه دارند، از انعطاف پذیری شبکه های بی سیم در این زمینه بهره مند می شوند.

شبکه های بی سیم با تجهیزات موجود می توانند به هر تعداد کاربر سرویس ارائه دهند. اما در یک شبکه سیمی، افزودن کاربر به شبکه نیاز به سیم کشی اضافی دارند.مزایای wifi

هزینه: نصب و راه اندازی شبکه بی سیم WiFi بسیار مقرون به صرفه تر از شبکه های سیم دار می باشد؛ زیرا پیاده سازی کابل های فیزیکی در شبکه سیم دار سبب افزایش هزینه ها می گردد.

امنیت: امنیت یکی از مهم ترین فاکتورها در شبکه های محلی می باشد به همین دلیل در شبکه های بی سیم WiFi نیز باید به این موضوع اهمیت داد. برای این کار میتوان از روش های مختلف رمزگذاری برای ایمن کردن شبکه بی سیم Wifi  استفاده کرد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شبکه های بی سیم WiFi از محافظت امنیتی قوی برخوردار هستند.

دامنه: محدوده معمولی یک شبکه 802.11g با تجهیزات استاندارد تا حدود ده ها متر می باشد. این محدوده برای استفاده در منزل و یا ادارات کوچک مناسب می باشد؛ اما برای به دست آوردن دامنه بیشتر باید از تکرار کننده ها یا نقاط دسترسی اضافی استفاده کرد.

شبکه-بیسیم-wifi

شبکه بی سیمWiFi در گوشی های هوشمند:

تلفن های هوشمند کاربردهای بی نظیری را برای کاربرن ارائه می دهند، اما دسترسی به اینترنت به عنوان یکی از مهمترین آنها می باشد. با دسترسی به اینترنت، کاربران می توانند پیام ها را در شبکه های اجتماعی خود را بررسی کنند، در وب گشت و گذار کرده و محتوای چندرسانه ای را بارگیری کنند. برای استفاده از برنامه های کاربردی موجود در تلفن همراه، امکان برقرای اتصال بی سم WiFi در آن ها ایجاد شده است. شبکه بی سیم Wi-Fi در گوشی های هوشمند، یک ارتباط استاندارد و با کیفیت بالا از طریق شبکه بی سیم را برای کاربران به ارمغان آورده است.کاربرد شبکه بی سیم

در یک نتیجه گیری کلی

یک شبکه بی سیم به دستگاه ها اجازه می دهد بدون نیاز به سیم به شبکه متصل باشند. در شبکه بی سیم نقاط دسترسی سیگنال های Wi-Fi تقویت می شوند و کاربر می تواند در فواصل مختلف از روتر به شبکه بی سیم دسترسی داشته باشد و از هر مکانی که در محدوده تحت پوشش شبکه بی سیم Wi-Fi است، به منابع شبکه دسترسی پیدا کند.کاربرد شبکه بی سیم

از شبکه بی سیم Wi-Fi برای اهداف مختلفی از جمله انتقال داده و ارتباط بی سیم استفاده می شود، با استفاده از اتصال Wi-Fi دسترسی سریعتر، مطمئن تر  و ارزان به اینترنت امکان پذیر می باشد.

بنابراین شبکه بی سیم WiFi یک تکنولوژی آسان، مقرون به صرفه و انعطاف پذیر است که با استفاده از فناوری شبکه بی سیم WiFi می توانید آهنگ ها را بارگیری کنید، ایمیل بفرستید و فایلها را با سرعت بالا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
حساب کاربری من
وبلاگ