با ماوس و کیبورد بیسیم بیشتر آشنا شویم

با-ماوس-و-کیبورد.-بیسیم-بیشتر-آشنا-شویم

ماوس و کیبورد بی سیم:

با ماوس و کیبورد بیسیم بیشتر آشنا شویم | ماوس | کیبورد | انواع موس و کیبورد | بهترین موس و کیبورد |
امروزه استفاده از دستگاه های بی سیم رواج زیادی پیدا کرده است. سهولت و انعطاف پذیری، یکی از مهمترین مزایای دستگاه های بی سیم به شمار می روند. صفحه کلید و ماوس بی سیم ترکیبی از قابلیت های حمل آسان و سازگاری متقابل با دستگاه های گوناگون را ارائه می دهند.
صفحه کلید و ماوس بی سیم، از امواج رادیویی برای برقراری ارتباط بی سیم با کامپیوتر استفاده می کنند. صفحه کلید ها و ماوس های بی سیم از طیف وسیعی برخوردار هستند و در بسیاری از وسایل مختلف، مورد استفاده قرار می گیرند.

با-ماوس-و-کیبورد-بیسیم-بیشتر-آشنا-شویم

با استفاده از صفحه کلید و ماوس بی سیم، می توانید گوشی هوشمند، تبلت و یا کنسول بازی خود را به یک وسیله شخصی واقعی تبدیل کنید. استفاده از صفحه کلید بی سیم در گوشی ها و تبلت ها یک گزینه ایده آل به شمار می رود؛ زیرا سبب افزایش تحرک و انعطاف پذیری شما در نحوه استفاده از این دستگاه ها می گردد و بهترین گزینه برای نوشتن پیامهای بزرگ و متون طولانی می باشند.

اگر همگام سازی صفحه کلید بی سیم را با گوشی هوشمند خودتان انجام دهید، می توانید متن های طولانی را بر روی دستگاه های تلفن همراه خود، به راحتی و سریع تایپ کنید.

مزایای استفاده از ماوس و صفحه کلید بی سیم:

مزیت اصلی دستگاه های بی سیم مانند صفحه کلید، هدفون و ماوس های بی سیم این است که آنها می توانند از تجمع سیم ها در محل کار شما جلوگیری کنند که این به نوبه خود باعث افزایش بهره وری شما می شود. از دیگر مزایای استفاده از ماوس و صفحه کلید بی سیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد همه جانبه:

اکثر صفحه کلیدهای بی سیم در برابر آب و گرد و غبار مقاوم هستند. اگر قصد دارید در شرایط آب و هوایی دشوار از صفحه کلید بی سیم استفاده کنید، بهتر است یکی از انواع ضد آب آن را انتخاب کنید.

اگر به دنبال استفاده از یک صفحه کلید اختصاصی برای انجام بازی های کامپیوتری هستید، صفحه کلید بی سیم یک پیشنهاد ویژه برای شما می باشد؛ زیرا می توانید آن را به لپ تاپ یا دستگاه تلفن همراه خود وصل کنید و از طیف گسترده ای از حرکت های دیجیتال لذت ببرید. صفحه کلید بی سیم مخصوص بازی های رایانه ای، معمولا به کنترلرهای بازی و پد لمسی مجهز است و به شما کمک کند که به دنیای مجازی حرکت کنید.

با-ماوس-و-.کیبورد-بیسیم-بیشتر-آشنا-شویم


قابل حمل و کم هزینه

ماوس و صفحه کلید بی سیم یکی از پرکاربردترین لوازم جانبی لپ تاپ به شمار می روند و شما می توانید آن ها با خودتان به مکان های دلخواه منتقل کرده و به آسانی این وسایل را مدیریت کنید. به این ترتیب ماوس و صفحه کلید بی سیم، به دلیل عدم وجود سیم های دست و پاگیر به سهولت مورد استفاده قرار می گیرند و به آسانی قابل حمل هستند.

تکنولوژی بی سیم به کار رفته در صفحه کلید و ماوس بی سیم، امکان ایجاد ارتباط با دستگاه های مختلف را بسیار آسان تر کرده است. در واقع عدم استفاده از سیم در این تکنولوژی، سبب ایجاد تداخل کم تر سیم ها در منزل و محل کارتان می گردد.


یک جایگزین عالی

در صورتی که برای صفحه کلید اصلی کامپیوتر و یا تبلت شما مشکلی ایجاد شده باشد، صفحه کلیدهای بی سیم یک جایگزین ایده آل به شمار می روند. صفحه کلیدهای بی سیم معمولا در دستگاه هایی با مارک ها و انواع محتلف قابل استفاده هستند. شما می توانید صفحه کلیدهای بی سیم را جایگزین صفحه کلید اصلی تبلت یا لپ تاپ خود کنید و از آن در انجام کارهایتان بهره ببرید.

موس و کیبورد بیسیم

انواع ماوس و صفحه کلیدهای بی سیم:

صفحه کلیدها و ماوس های بی سیم با استفاده از تکنولوژی بلوتوث و یا فرکانس رادیویی کار می کنند:

تکنولوژی بلوتوث در ماوس و صفحه کلید بی سیم:

همانطور که از نام آن مشخص استف صفحه کلید و ماوس بلوتوثی برای برقراری ارتباط با دستگاه شما از تکنولوژی بلوتوث استفاده می کنند. هنگامی که شما بلوتوث را در لپ تاپ یا کامپیوتر خودتان فعال کنید، ارتباط صفحه کلید و ماوس با دستگاه مورد نظر برقرار خواهد شد.

در صفحه کلید و ماوس بلوتوث با استفاده از فرکانس های گیگا هرتز، یک اتصال با میزان عملکرد بالا ایجاد می گردد و استفاده از فناوری بلوتوث در صفحه کلید وماوس بی سیم از تداخل فرکانس های مشابه موجود در محدوده آن ها جلوگیری می کند.

تکنولوژی فرکانس رادیویی در ماوس و صفحه کلید بی سیم:

ماوس فرکانس رادیویی یک محصول نسبتا جدید در بازار است که شامل تکنولوژی مادون قرمز می باشد و به شما اجازه می دهد تا از ماوس خود مانند کنترل از راه دور برای کنترل کامپیوتر، تلویزیون اینترنتی، ست تاپ باکس و سایر دستگاه ها استفاده کنید. یک ماوس فرکانس رادیویینیاز به یک سطح صاف را از بین می برد و اشاره گر آن به سادگی در دستگاهی که می خواهید، نمایش داده می شود.

برای استفاده از صفحه کلید بی سیم معمولا رایانه ها دارای یک گیرنده فرکانس رادیویی یا یک آنتن بلوتوث هستند که اطلاعاتی را که توسط صفحه کلید منتقل شده است دریافت می کنند. هنگام استفاده از صفحه کلید بی سیم، باید آن را به گونه ای قرار دهید که در محدوده امواج مورد نظر باشد.

ماوس-و-کیبورد-بیسیم

در یک نتیجه گیری کلی ویژگی های منحصر به فرد ماوس و صفحه کلید بی سیم شامل موارد زیر می باشد:

  • از صفحه کلید و ماوس بی سیم می توانید برای دستگاه های مختلفی مانند تبلت، رایانه، لپ تاپ و حتی گوشی های همراهتان استفاده کنید.
  • انعطاف پذیری بالا و امکان حمل آسان از دیگر ویژگی های منحصر به فرد صفحه کلید و ماوس بی سم به شمار می رود.
  • دیگر نیازی به ایتفاده از سیم وکابل های اضافی در منزل و محل کار خود ندارید و می توانید با آسودگی خاطر بیشتری به انجام فعالیت های رایانه ای خودتان بپردازید.
  • صفحه کلید بی سیم در فرمت های مختلفی وجود دارد که به راحتی پاسخگوی نیاز های شما می باشد. ماوس و صفحه کلیدهای بی سیم به آسانی قابل حمل می باشند؛ بنابراین می توانید آن ها را درون کیف یا کوله پشتی خود قرار داده و با خودتان حمل کنید.

میتوانید انواع موس و کیبورد را با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده کنید :

بهمن کریمی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.