سبد خرید
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
حساب کاربری

یا

پیدا-کردن-آداپتور-متناسب-با-مدل-لپ-تاپ

نحوه انتخاب آداپتور لپ تاپ

فهرست مطالب

نحوه انتخاب آداپتور لپ تاپ

نحوه انتخاب آداپتور لپ تاپ | خرید آداپتور لپ تاپ | آداپتور AC لپ تاپ | آداپتور DC لپ تاپ | کانکتور آداپتور لپ تاپ | آمپراژ آداپتور لپ تاپ | ولتاژ مناسب آداپتور لپ تاپ |
شارژر لپ تاپ یکی از مهم ترین و پرکاربردترین لوازم جانبی لپ تاپ می باشد که برای شارژ باتری مورد و تأمین برق مورد نیاز لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد. صدها برند مختلف لپ تاپ در بازار وجود دارد که هر کدام از آداپتور خاص خود استفاده می کنند. نحوه انتخاب آداپتور لپ تاپ از اهمیت زیادی برخوردار است و شما در هنگام جستجو باید مدل لپ تاپ و هم چنین میزان آمپر و ولتاژ مورد نیاز برای شارژ باتری را در نظر داشته باشید. ولتاژ آداپتور باید مطابق با ولتاژ مورد نیاز لپ تاپ باشد. در حالیکه آمپراژ آداپتور می تواند با میزان آمپراژ لپ تاپ برابر بوده و یا بالاتر از آن نیز باشد. در هنگام تهیه یک آداپتور لپ تاپ باید نوع کانکتور متناسب با لپ تاپ شما باشد.

تمام لپ تاپ ها برای کار از برق مستقیم (DC) استفاده می کنند. جریان DC، انرژی الکتریکی است که به طور مداوم در یک جهت جریان می یابد. بیشتر وسایل برقی از جریان متناوب (AC) استفاده می کنند، که به طور مداوم متغیر است، اما لپ تاپ ها نمی توانند از جریان متناوب استفاده کنند؛ بنابراین تبدیل جریان AC به جریان DC توسط آداپتور انجام می گردد.

نحوه انتخاب آداپتور لپ تاپ نحوه انتخاب آداپتور لپ تاپ, خرید آداپتور لپ تاپ, آداپتور AC لپ تاپ, کانکتور آداپتور لپ تاپ, آمپراژ آداپتور لپ تاپ

انواع آداپتورهای لپ تاپ

لپ تاپ ها برای داشتن انرژی به دو نوع اصلی آداپتور برق نیاز دارند: آداپتور AC و آداپتور DC. این آداپتورها، که به عنوان شارژرها نیز شناخته می شوند، همان چیزی هستند که باعث می شوند برق از پریز به شکلی قابل استفاده برای لپ تاپ تبدیل شود.

آداپتور AC لپ تاپ

آداپتور AC جریان برق را از یک پریز برق موجود در منازل به برق DC که در بیشتر وسایل کوچک استفاده می شود تبدیل می کند. لپ تاپ ها از جریان برق DC استفاده می کنند. جریان DC نوعی نیرو است که توسط باتری ها تأمین می شود و بیشتر لپ تاپ ها برای ادامه کار از آن استفاده می کنند.

آداپتور DC لپ تاپ

لپ تاپ ها از جریان برق DC استفاده می کنند، بنابراین استفاده از یک آداپتور متناسب برای لپ تاپ با میزان ولتاژ خروجی مناسب یکی از مهم ترین نکاتی است که در هنگام انتخاب آداپتور لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشید.عملکرد آداپتور DC به این صورت است که ولتاژ برق ورودی را که معمولا 220ولت می باشد، به ولتاژ پایین تر تبدیل می کند و از این طریق جریان مورد نیاز برای لپ تاپ تامین می گردد.

انواع-آداپتورهای-لپ-تاپ

پیدا کردن آداپتور متناسب با مدل لپ تاپ

بیشتر آداپتورها برای مارک های خاص و مدل های لپ تاپ به بازار عرضه می شوند. به این ترتیب هر یک از آداپتورها، ولتاژ، جریان و قطبیت متناسب با مدل لپ تاپ را ارائه می دهند. در هنگام انتخاب آداپتور لپ تاپ باید حتما مدل لپ تاپ و میزان برق مورد نیاز آن را بررسی کرده و یک آداپتور مناسب را تهیه کنید. برای این کار باید:

  • شماره مدل لپ تاپ و میزان جریان برق مورد نیاز برای لپ تاپ را تعیین کنید. این اطلاعات در یک برچسب کوچک در قسمت زیر لپ تاپ قرار دارد. همچنین ممکن است در نزدیکی پورت برق لپ تاپ چاپ شود.
  • شما می توانید مدل لپ تاپ را به صورت آنلاین جستجو کرده و آداپتورهایی سازگار با لپ تاپ خود را بیابید. ولتاژ و آمپر آداپتور باید مطابق با نیاز لپ تاپ باشد.

پیدا-کردن-آداپتور-متناسب-با-مدل-لپ-تاپ

قبل از انتخاب آداپتور لپ تاپ به نکات زیر توجه داشته باشید:

نوع کانکتور: در هنگام انتخاب آداپتور باید به نوع کانکتور آن توجه داشته باشید؛ زیرا نوع کانکتور پورت خروجی در برخی از لپ تاپ ها با یکدیگر تفاوت دارند.

هزینه: شارژرهای لپ تاپ در انواع مختلفی ارائه می گردند و متناسب با هزینه آن ها ممکن است از کیفیت های متفاوتی برخوردار باشند. همچنین شارژرهای یونیورسال نیز هستند که با استفاده از آن ها می توانید وسایل الکترونیکی متفاوت را متناسب با ولتاژ مورد نیاز آن ها شارژ کنید.

ولتاژ آداپتور: خروجی ولتاژ بسیار مهم است و باید با شارژر جدید شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال اگر از یک شارژر با خروجی 20 ولت استفاده می کنید، باید یک آداپتور مطابق با همین ولتاژ را انتخاب کنید. در صورتی که ولتاژ خروجی با ولتاژ مورد نیاز لپ تاپ شما یکی نباشد، طول عمر باتری و دستگاه شما کاهش می یابد.

نکته مهم درباره میزان ولتاژ مناسب لپ تاپ مورد نظر :

اگر ولتاژ لپ تاپ با مقدار ارائه شده توسط آداپتور متفاوت باشد، قادر به ایجاد بار صحیح مورد نیاز برای تأمین انرژی الکتریکی لپ تاپ نخواهد بود. یافتن ولتاژ مناسب برای آداپتور لپ تاپ برای جلوگیری از قطع برق در لپ تاپ نیز مهم است. ولتاژ خیلی زیاد، مدارهای لپ تاپ را بیش از حد باردار می کند و سبب ایجاد آسیب در لپ تاپ می گردد.همچنین اگر یک شارژر را با ولتاژی کمتر از منبع تغذیه اصلی خود انتخاب کنید، سبب گرم شدن بیش از حد شارژر در حین شارژ می گردد و در بسیاری موارد دستگاه شما از کار می افتد و یا شارژ آن متوقف می گردد.

میزان-ولتاژ-آداپتور-لپ-تاپ

آمپراژ مناسب لپ تاپ

آمپراژ: آمپراژ میزان انرژی الکتریکی مورد نیاز برای مدارهای درون لپ تاپ را تأمین می کند. لپ تاپ ها به میزان مناسبی از جریان انرژی ثابت برای تأمین انرژی در مدارهای درون دستگاه نیاز دارند؛ بنابراین آمپراژ آداپتور می تواند به میزان آمپراژ لپ تاپ و یا حتی بیشتر از آن نیز باشد. به عنوان مثال اگر از شارژر با خروجی 4.5A استفاده می کنید ، می توانید هر شارژر با 4.5A و بالاتر مانند 6A را خریداری کنید. برای اطمینان از تأمین انرژی لازم برای منبع تغذیه و بهینه کردن زمان شارژ همچنین عملکرد صحیح خنک کنننده ها در لپ تاپ، استفاده از یک آداپتور با آمپراژ بالاتر را توصیه می کنیم.خرید آداپتور لپ تاپ

در یک نتیجه گیری کلی:

لپ تاپ ها دستگاه های قابل حمل هستند اما برای شارژ باتری های خود به آداپتور مناسب نیاز دارند. دو نوع اصلی آداپتورهای لپ تاپ وجود دارد: آداپتورهای برق AC و DC. هرکدام انرژی الکتریکی را از منبع انرژی دریافت کرده و ولتاژ مورد نیاز لپ تاپ را تأمین می کنند. آداپتور لپ تاپ باید از ولتاژ مناسب و نوع کانکتور منطبق با لپ تاپ و همچنین آمپراژ ایده آل برخوردار باشد.خرید آداپتور لپ تاپ
شما میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر انواع مختلف آداپتورهای برق لپ تاپ را مشاهده کنید :

انواع آداپتور برق لپ تاپ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *