سبد خرید
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
حساب کاربری

یا

فضای ذخیره سازی ابری | ابرهای ذخیره سازی خصوصی | ابرهای ذخیره سازی عمومی | ذخیره سازی ابری موبایل | ابرهای ذخیره سازی ترکیبی | ای خرید .

فضای ذخیره سازی ابری

فهرست مطالب

فضای ذخیره سازی ابری

فضای ذخیره سازی ابری | ابرهای ذخیره سازی خصوصی | ابرهای ذخیره سازی عمومی | ذخیره سازی ابری موبایل | ابرهای ذخیره سازی ترکیبی |
فضای ذخیره سازی ابری بر اساس یک مدل محاسبات ابری طراحی شده است که در آن داده ها و فایل های مورد نظر بر روی سرورها ذخیره می گردند و امکان دسترسی به داده ها از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد.برخلاف دستگاههای ذخیره سازی سنتی مانند دیسک های سخت یا سی دی ها، که در آن ها اطلاعات در قالب فیزیکی ذخیره می شود، تمام داده های موجود در ابر تقریباً روی سرورها ذخیره می شوند. علاوه بر این، از هر رایانه ای که دارای اتصال به اینترنت باشد، می توانید به داده ها و فایل های موجود در ابر دسترسی داشته باشید.

فضای ذخیره سازی ابری فضای ذخیره سازی ابری, ابرهای ذخیره سازی خصوصی, ابرهای ذخیره سازی عمومی, ذخیره سازی ابری موبایل, ابرهای ذخیره سازی ترکیبی

اولین تفاوت عمده بین فضای ذخیره سازی ابری و وسایل ذخیره سازی سنتی در دسترس بودن است. در صورتی که کاربران بتوانند کلیدهای لازم را تأمین کنند و در صورت دسترسی به کامپیوتر به اینترنت، فضای ذخیره سازی ابری دسترسی نامحدودی به داده ها ارائه می دهد. در حالیکه دیسک های سخت به صورت محلی به اطلاعات دسترسی دارند.محاسبات ابری یک مدل محاسباتی است که از یک اتصال اینترنتی پایدار برای اتصال و دسترسی به داده ها در چندین دستگاه مانند رایانه یا تلفن های هوشمند استفاده می کند. محاسبات ابری به کاربران اجازه می دهد تا به تمام اطلاعات ذخیره شده در یک مرکز داده شخص ثالث دسترسی پیدا کنند.

فضای ذخیره سازی ابری فضای ذخیره سازی ابری, ابرهای ذخیره سازی خصوصی, ابرهای ذخیره سازی عمومی, ذخیره سازی ابری موبایل, ابرهای ذخیره سازی ترکیبی

انواع فضای ذخیره سازی ابری

با افزایش نیاز به راه حل های مبتنی بر ابر، ماهیت این سرویس پیچیده تر می گردد. به همین دلیل انواع مختلفی از فضای ذخیره سازی ابری وجود دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ابر خصوصی

ابرهای خصوصی برای پذیرش و رسیدگی به درخواست های انبوه داده در شرکتهای بزرگ مناسب هستند. به طور معمول، این نوع سرویس ابری بهترین راه حل برای شرکتی است که می خواهد با استفاده از فضای ذخیره سازی ابری، کلیه داده ها را منتقل کند.

ابرهای عمومی

با استفاده از ابر عمومی، دیگر نگران فضای مورد نیاز برای ذخیره و نگه داری فایل ها و داده های مورد نیاز خود نخواهید بود. دسترسی به ابرهای عمومی نسبت به ابرهای خصوصی آسانتر است.همچنین با وارد کردن پسورد خودتان می توانید به آسانی از طریق یک ترمینال رایانه متصل به اینترنت یا از دستگاه های دیگر مانند رایانه لوحی یا تلفن هوشمند به فضای ذخیره سازی ابری وارد شوید و به داده های خود دسترسی داشته باشید.

فضای ذخیره سازی ابری فضای ذخیره سازی ابری, ابرهای ذخیره سازی خصوصی, ابرهای ذخیره سازی عمومی, ذخیره سازی ابری موبایل, ابرهای ذخیره سازی ترکیبی

ابرهای ترکیبی

این فضای ابری، ترکیبی از ویژگی های ابرهای خصوصی و عمومی است. یکی از بزرگترین مزایای استفاده از ابرهای ترکیبی این است که تعداد بیشتر گزینه های سفارشی سازی را برای شما فراهم می آورند. به این ترتیب با ابر ترکیبی می توانید برنامه های در حال اجرا روی ابر خود را اضافه یا حذف یا ویرایش کنید.در ابرهای ترکیبی، اگر بخواهید اطلاعات حساس را به اشتراک بگذارید، می توانید از ویژگی های امنیتی موجود در ابر خصوصی برای افزایش امنیت داده های خود استفاده کنید. همچنین می توانید برخی از داده های غیر حساس خود را به قسمت عمومی ابر منتقل کنید.

ذخیره سازی ابری موبایل

فضای ذخیره سازی ابری موبایل به شما امکان می دهد تا فایل ها، عکس ها، موسیقی و فیلم ها را در لپ تاپ، تبلت و تلفن های هوشمند ذخیره و مدیریت کنید. بسیاری از تلفن های همراه جدید دارای فضای ذخیره سازی از پیش بارگذاری شده و تنظیم شده اند که می توانند برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های دستگاه استفاده شوند. دستگاه های iOS از سرویس ذخیره سازی تلفن همراه اپل (iCloud) استفاده می کنند. دستگاه های عامل Android از Google Drive استفاده می کنند ، و گوشی هوشمند Samsung Galaxy با Dropbox همکاری دارد.

فضای ذخیره سازی ابری | ابرهای ذخیره سازی خصوصی | ابرهای ذخیره سازی عمومی | ذخیره سازی ابری موبایل | ابرهای ذخیره سازی ترکیبی | ای خرید .

مزایای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری

در این بخش مزایای استفاده از فضای ذخیره سازی ابری را به صورت برجسته تر برای شما بیان می کنیم:

هزینه: استفاده از فضای ذخیره سازی ابری توسط شرکت ها و افراد سبب کاهش هزینه های عملیاتی می گردد. بنابراین مشاغل و سازمانها می توانند با استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری، هزینه‌های عملیاتی سالانه را کاهش دهند. در صورت ذخیره آنلاین داده ها در ابر، کاربران می توانند از صرف جویی در هزینه های نگه داری داده ها و فایل های خود، اطمینان حاصل کنند؛ زیرا برای ذخیره داده ها به انرژی و منابع داخلی نیازی ندارند.

دسترسی و اشتراک گذاری آسان: با استفاده از فضای ذخیره سازی ابری در هر موقعیتی، می توانید به کلیه پرونده ها، پوشه ها، عکس ها و فیلم های موجود در ابر دسترسی داشته باشید. البته به شرط داشتن پسورد و اطلاعات لازم برای ورود به ابر و دسترسی به اینترنت، این کار امکان پذیر می باشد. داده های ذخیره شده در ذخیره سازی ابری را می توان به آسانی با مشتریان و همکاران دیگر به اشتراک گذاشت. به این ترتیب با دسترسی به یک محیط ابری خاص داده های مورد نظر خود را با برخی از کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

بازگردانی فایل ها: یکی از بزرگترین مزایای استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری این است که شما در صورت بروز خطا همیشه یک راهکار مطمئن برای تهیه پشتیبان را در اختیار خواهید داشت. بنابراین در صورت خرابی و یا آسیب احتمالی رایانه تان، همیشه می توانید به ابر دسترسی پیدا کرده و هر داده ای را که ممکن است آسیب دیده یا از بین رفته باشد، بازیابی کنید.
همگام سازی: اگر در یک یا چند پرونده تغییراتی انجام داده باشید، ابر به طور خودکار تغییرات را در همه دستگاه های وابسته همگام سازی می کند.
افزایش امنیت: بیشتر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری تمایل دارند لایه های اضافی پروتکل های امنیتی را به این فضا اضافه کرده و از این طریق میزان امنیت فایل ها و اطلاعات شما را افزایش دهند.ابرهای ذخیره سازی عمومی

در یک نتیجه گیری کلی:

فضای ذخیره سازی کلود روش برتر برای ذخیره داده های دیجیتال در ادارات و شرکت ها می باشد. همچنین مشاغل کوچک از ذخیره اطلاعات خود در فضای ابری، مزایای بسیاری را تجربه خواهند کرد که از آن جمله می توان به جمله صرفه جویی در هزینه و امکان دسترسی به داده ها از هر نقطه با اتصال اینترنتی اشاره کرد.
ابرهای ذخیره سازی ترکیبی | ابرهای ذخیره سازی ترکیبی |

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *