سبد خرید
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
حساب کاربری

یا

تهیه-پشتیبان-برای-لپ-تاپ

نکات و ترفندهایی برای نگه داری از لپ تاپ

فهرست مطالب

نکاتی برای نگهداری لپ تاپ

نکاتی برای نگهداری لپ تاپ | نگهداری لپ تاپ | ترفندهایی برای لپ تاپ | نگهداری از لپ تاپ | نکاتی درباره باتری لپ تاپ |

لپ تاپ یکی از دستگاه های دیجیتال بسیار کاربردی می باشد و قیمت آن نیز معمولا از کامپیوترهای رومیزی بیشتر است، به همین دلیل نحوه نگه داری از لپ تاپ در میزان کارایی و افزایش طول عمر آن بسیار تأثیرگذار می باشد. بهتر است نکات و راهکارهای مناسب برای نگه داری صحیح از لپ تاپ را مورد استفاده قرار داده و از این طریق میزان کارایی و طول عمر لپ تاپ خود را افزایش دهید.

نکات و ترفندهایی برای نگه داری از لپ تاپ

باتری را خنک نگه دارید

لپ تاپ یک رایانه قابل حمل است که استفاده از آن در هر محیطی امکان پذیر می باشد. باتری های لیتیوم امروزی بدون توجه به آنچه شما انجام می دهید، از کار می افتند، اما با نگه داری صحیح از این باتری ها می توانید طول عمر آن ها را افزایش دهید. برای این کار بهتر است میزان استفاده از باتری را به حداقل برسانید و از قرار دادن آن در حرارت نیز خودداری کنید. در صورت امکان بهتر است در مواقعی که به منبع برق دسترسی دارید، باتری لپ تاپ را خارج کرده و از آداپتور آن استفاده کنید.

تمیز کردن صفحه نمایش:

با استفاده از یک دستمال میکروفایبر می توانید صفحه کلید لپ تاپ را به آسانی تمیز کنید. مخلوط آب مقطر و سرکه سفید مایع مناسبی برای تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ به شمار می رود. این محلول را بر روی دستمال اسپری کنید و سپس دستمال را بر روی صفحه نمایش با حرکات دایره ای شکل بکشید. توجه داشته باشید که حتما این مایع را بر روی دستمال اسپری کنید و از اسپری مستقیم آن بر روی صفحه نمایش خودداری کنید. پس از آن نیز حداقل 10 دقیقه صبر کنید و سپس لپ تاپ را روشن کنید.

مایعات را از لپ تاپ خود دور نگه دارید.

همانطور که نوشیدن قهوه، چای، آب و هر نوشیدنی دیگری در حین کار با لپ تاپ لذت بخش است، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اگر مایعات بر روی لپ تاپ بریزد، ممکن است به اجزای میکرو الکترونیک داخلی آن آسیب برساند یا آسیب الکتریکی ایجاد کند. به همین دلیل بهتر است نوشیدنی های خودتان را دور از لپ تاپ نگه داری کنید و یا از فنجان هایی با درپوش های محکم در حین کار با لپ تاپ استفاده کنید.

مایعات-را-از-لپ-تاپ-دور-نگه-دارید

صفحه کلید را به درستی تمیز کنید

هنگامی که احساس چسبندگی در کلیدها کردید، باید صفحه کلید را تمیز کنید. برای انجام این کار ابتدا لپ تاپ را خاموش کرده و آن را برعکس کنید تا خرده زباله های احتمالی موجود در آن بیرون بریزد، سپس با استفاده از اسپری هوای فشره گرد و غبار صفحه کلید را تمیز کنید. برای تمیز کردن فضای بین کلید ها نیز از یک گوش پاک کن آغشته به الکل استفاده کنید.

استفاده از آنتی ویروس:

بدافزار یا نرم افزارهای جاسوسی یک علت رایج کاهش سرعت لپ تاپ می باشند. نصب نرم افزار آنتی ویروس بهترین ابزار برای دفاع از لپ تاپ شما در برابر ویروس به شمار می رود؛زیرا برخی از ویروس ها عملکرد کلی سیستم شما را مختل می کنند و ممکن است لپ تاپ شما به کندی کار کند. حتی اگر شما فایل های ایمن را نیز دانلود می کنید، باز هم امکان راه یابی ویروس های مخرب به لپ تاپ شما وجود دارد و اگر لپ تاپ شما مجهز به یک نرم افزار آنتی ویروس نباشد، احتمال ایجاد مشکلات جدی در سیتم شما وجود دارد.

به روز رسانی آنتی ویروس نقش بسیار مهمی در محافظت از لپ تاپ شما دارد. با به روز رسانی آنتی ویروس و شناسایی تهدیدها و ویروس های جدید، می توانید لپ تاپ خود را در برابر این آسیب ها ایمن نگه دارید.

نصب-آنتی-ویروس-روی-لپ-تاپ

استفاده از لپ تاپ در شرایط ایده آل:

نگه داری و استفاده صحیح از لپ تاپ علاوه بر افزایش طول عمر لپ تاپ، سبب افزایش عملکرد آن و همچنین موجب صرفه جویی در هزینه های تعمیر می گردد. هنگام استفاده از لپ تاپ، سعی کنید بهترین شرایط ممکن را با انجام موارد زیر فراهم آورید:

  • قبل از استفاده از لپ تاپ خود اطمینان حاصل کنید که دستهایتان تمیز هستند.
  • لپ تاپ خود را روی سطح تمیز و بدون گرد و غبار قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که فن خنک کندده لپ تاپ به درستی کار می کند و مانعی بر سر راه دریچه های خروج هوا در لپ تاپ وجود ندارد.
  • اگر قصد دارید از لپ تاپ در آب و هواب مرطوب استفاده کنید، بهتر است حتما از یک رطوبت گیر استفاده کنید.

تهیه فایل پشتیبان:

تهیه بک آپ از اطلاعات وبرنامه های موجود در لپ تاپ، اولین و ضروری ترین گام در محافظت از اطلاعات موجود در لپ تاپ به شمار می رود. برای این کار باید یک حافظ جانبی خارجی را به لپ تاپ متصل کرده و فایل های ضروری خودتان را از لپ تاپ به دیسک قابل حمل انتقال دهید. البته شما می توانید از فضاهای ابری نیز برای بک آپ گیری از اطلاعات و فایل های مورد نظرتان استفاده کنید، Dropbox، OneDrive، Google Drive و بسیاری از سرویس های ابر دیگر این امکان را برای پشتیبان گیری از اطلاعات شما فراهم می کنند.

تهیه-پشتیبان-برای-لپ-تاپ

حالت Hibernate:

نگه داشتن لپ تاپ در حالت Sleep سبب کاهش عمر باتری لپ تاپ می گردد؛ زیرا در این حالت، لپ تاپ شما در حالت کم مصرف قرار می گیرد؛ اما اتصال آن هنوز برقرار است. بهتر است در زمان استراحت، لپتاپ تان را در حالت Hibernate قرار دهید، این حالت گزینه مناسب تری می باشد و با قطع کردن جریان برق لپ تاپ، سبب کاهش میزان مصرف باتری نیز می گردد. بنابراین به جای خاموش و روشن کردن متوالی لپ تاپ در یک روز می توانید از حالت Hibernate برای بهبود کارایی لپ تاپ استفاده کنید. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشد، که خاموش کردن لپ تاپ و راه اندازی مجدد سیستم نیز در افزایش طول عمر و بهبود کارایی آن تأثیر گذار می باشد.
موفق و پیروز باشید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *